Eğitim: Yaşam boyu süren,
geri dönüşü en yüksek yatırımınızdır.

Yurt Dışı Dil Okulları

Koç Eğitim » Akademik Danışmanlık » Yurt Dışı Dil Okulları

Dil Okulları, yabancı dili yurtdışında öğrenmek isteyen öğrencilere hizmet veren okullardır.

Dil Kursları, "genel dil kursları“ ve "özel amaçlı“ dil kursları olmak üzere ikiye ayrılır.

Genel dil kursları ile kastedilen, öğrencinin yabancı dil becerilerini, o dilin konuşulduğu ülkede, haftada ortalama 15-30 saatlik eğitim ile geliştirmesini sağlayan programlardır. Yabancı dil becerisini; dil bilgisi, yazma, dinleme ve konuşma becerileri olarak alt başlıklara ayırabiliriz.

Özel amaçlı dil kursları ile kastedilen ise, hali hazırda İngilizceyi temel ya da ileri seviyede bilen öğrencilerin, mesleki donanım sağlamak, akademik çalışmalar yapmak ya da TOEFL, GRE, GMAT, DSH, CILS, DELE, DELF/DALF gibi sınavlara hazırlanabilmek için tercih etmeleri gereken kurslardır. Bu gibi sınav hazırlıkları yanı sıra iş hayatına yönelik dil eğitimleri de mevcuttur.

Yurtdışında çok farklı ve geniş bir yelpaze içerisinde dil eğitimi alabilirsiniz. Bu programlar;

  • » Genel dil eğitimi programları,
  • » Yoğun dil eğitimi programları,
  • » Akademik yıl ve sömestre (uzun dönem dil eğitimi için) programları,
  • » İş adamları ve kısıtlı zamanı olanlar için hızlandırılmış yoğun programlar veya executive kurslar,
  • » Çalışma hayatına yönelik iş ingilizcesi kursları,
  • » Sınav hazırlık (IELTS, TOEFL gibi) kursları,
  • » Üniversite hazırlık programları gibi farklı amaçlara yönelik dil eğitimi seçeneklerini içermektedir.

Tüm dil eğitim alternatiflerinde öğrenciler seviyelerine göre gruplandırılmış özel sınıflarda eğitim alırlar. Eğitime başlanılan ilk gün grammer, listening ve speaking bölümlerinden oluşan bir seviye tespit sınavı sonrası öğrencinin dil seviyesi belirlenir ve uygun kurdan eğitime başlanır. Ayrıca İngilizce dil eğitimine ilave olarak Almanca, İtalyanca, İspanyolca, Fransızca, Japonca, Rusça gibi farklı dillerin öğrenilmesine yönelik eğitim programlarımızda bulunmaktadır.

Genel Dil Eğitimi Programları

Genel dil eğitiminden kastedilen çoğunlukla haftada 15 ile 20 saat arası olan programlardır. Bu programların başlangıç tarihleri esnek olup yıl boyunca kayıt olabilme imkânı vardır. Pazartesiden - Cumaya sabahları veya tercihinize göre öğleden sonraları dersler yapılır. Özellikle uzun dönem dil eğitimi almayı planlayanlar veya eğitim gördüğü şehri gezmek, öğrenci faaliyetlerine katılabilmek için yeterli zaman arayışında olanlar için ideal bir seçenektir. Başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar uygun sınıflar bulunmaktadır ve asgari 2 hafta olmak üzere istediğiniz uzunlukta bu programlara katılabilirsiniz. Dil Okulları Fiyatlarını Görmek İçin Tıklayınız...

Yoğun Dil Eğitimi Programları

Yoğun dil eğitimi programları genellikle 25 saat ve üzeri dil eğitimi programlarını kapsar. Kısa sürede hızlı bir ilerleme sağlamak isteyen öğrenciler için idealdir. Seçtiğiniz programa göre günde 5-6 veya daha fazla saatlerde eğitim alırsınız ve buda hızlı bir gelişim süreci göstermenize yardımcı olur. Ayrıca birçok okulda yoğun programlar, seviyenize ve ilgi alanlarınıza göre belirleyebileceğiniz seçmeli dersler içerir. Seçmeli dersler İş İngilizcesi, sınava hazırlık kursları(TOEFL, IELTS gibi), pronunciation(telaffuz), yazma ve kelime bilgisi, konuşma sınıfları gibi konuları içerir. Genel dil eğitimi programlarında olduğu gibi başlangıç seviyesinden ileri seviyeye kadar sınıflar bulunmakta olup asgari 2 hafta olmak üzere istediğiniz uzunlukta bu programlara katılabilirsiniz.

Sınav Hazırlık Kursları

Bu kurslar 2 grupta toplanır.

  • 1- Dil Sınavlarına Hazırlık Kursları: TOEFL, IELTS gibi İngilizce seviyesi ölçen sınavlardan yüksek skorlar alınabilmesine yönelik kurslardır. İngilizce bilginizi ve İngilizcenizin akıcılığını ölçen bu sınavlar yurtdışındaki birçok okul bünyesinde de yapılmaktadır. Okulların çoğu upper-intermediate seviyesinden itibaren bu sınıflara öğrenci kabul eder ve programların daha önceden belirlenmiş belli başlangıç tarihleri ve süreleri vardır. TOEFL, IELTS gibi sınavların temel amacı akademik veya mesleki alanda İngilizce bilgisine ihtiyaç duyanların dil seviyelerini ölçmede gösterge olmasıdır. Ayrıca yurtdışında lisans veya yüksek lisans okumak isteyen fakat İngilizce eğitimi almak istemeyen öğrencilerin veya farklı ülkelere göçmenlik başvurusunda bulunmak isteyenlerin bu sınavlara girmesi ve istenilen skorları almaları gerekir. Bu sınavlara ilave olarak Fransızca' da DELF ve DALF, İspanyolca' da DELE, İtalyanca' da CILS, Almanca' da DSH sınavlarına hazırlık kurslarımızda bulunmaktadır.
  • 2- GMAT, GRE, SAT Sınavlarına Hazırlık Kursları: ABD ve Kanada'da çok popüler olan bu sınavlar, Lisans veya Yüksek Lisans eğitimi almak için gereklidir. Bu sınavlardan alınacak yüksek skorlar prestijli üniversitelere girmenizi kolaylaştırmaktadır. Temel İngilizce eğitimini içermeyen bu kurslarda öğrencinin zaten İngilizceyi çok iyi düzeyde bildiği varsayılır ve özel eğitim materyalleri kullanılarak öğrencinin analitik ve sözel becerileri arttırılır. Advanced(ileri düzey) seviyesinden itibaren bu sınıflara öğrenci kabul edilir ve programların daha önceden belirlenmiş belirli başlangıç tarihleri ve süreleri vardır.