Eğitim: Yaşam boyu süren,
geri dönüşü en yüksek yatırımınızdır.

YGS / LYS Hazırlık Programı

Koç Eğitim » YGS / LYS Hazırlık Programı

ÖSS hazırlıkta, genelde bütün sınavlar için yapılması öncelikli iki şey vardır :

  • » Öğretmek, yani Bilgi Sunumu
  • » Motivasyon

Öğretmek - Bilgi Sunumu

Öğrenciyi sınav atmosferine sokmak için test edilmesi gereken en önemli ayrıntı, öğrencinin bilgi düzeyinin ne olduğudur. Bu saptandıktan sonraki süreç ise, varsa, bu eksiklerin en kısa zamanda ve en iyi şekilde kapatılmasıdır. Sabrı, öğretimin vazgeçilemez unsuru olarak kabul etmiş eğitim kadromuzun profesyonel danışmanları; konuları hiç bilinmiyormuşçasına öğrenciye aktarır ve öğrencinin bilgi eksikleri bu yolla giderilir.

Çalışma Programının Oluşturulması

Bir yerde elde edilmiş iyi bir sonuç varsa bu kesinlikle bir program dahilinde olmuştur. Bir program dahilinde olmayan başarıyı sadece bitkilerde ve hayvanlarda gözleyebiliriz. Dolayısıyla Koç Eğitim Butik Dershanesin’'de yer alan her öğrencinin tecrübeli koçları nezaretinde hazırlanmış bir performans programı vardır. Koç, aile ile iletişim içerisinde, programı harfi harfine uygulatıp başarının önündeki büyük bir engeli aşmada öğrenciye yardımcı olur.

Motivasyon

Akıl denilen soyut olguyu somut hale büründürmüş olan Einstein'ın şu sözü dikkate değerdir : "Coşku, zekâdan daha önemlidir." Bu demek oluyor ki bilmek önemlidir; fakat hedefe kilitlenmek ve başarıya olan inanç ondan daha üstündür. Bu tespitten yola çıkan Koç EĞitim, öğrencimize gerekli olan moral ve motivasyon desteğini vererek öğrencimizin başarıya olan inancını yolun sonuna kadar taze tutar.

Gerçek Rehberlik

"Önce çalışıp sonra hayal ediniz; ama hayal gemisindeki yerinizi ayırtmayı da unutmayınız." Tercih etmek ya da tercih edebilmek, hayal gemisinde ayırttığınız biletin yani doğru yapılmış bir tercihin diğer adıdır. Etrafımız herhangi bir sınavda çok iyi bir puan almış; fakat yanlış yönlendirme sonunda istemediği bir okulda ya da bölümde okumak zorunda olan insanlarla doludur. Programımız dahilinde başarıya ulaştırdığımız öğrencilerimize bu noktada da ciddi anlamda kaliteli bir rehberlik sunmaktayız. Öncelikle öğrencinin daha sonra da ailenin görüşleri alınır ve ortak bir akıl oluşturulup öğrenci, mutlu olacağı lisans programına profesyonel bir çalışma sonunda kanalize edilir.