Eğitim: Yaşam boyu süren,
geri dönüşü en yüksek yatırımınızdır.

Yurt Dışı Sertifika Programları

Koç Eğitim » Akademik Danışmanlık » Yurt Dışı Sertifika Programları

Sertifika programları yılın belirli dönemlerinde başlayıp biten özel programlardır. Bu programlar 3 ile 9 arasında sürer ve başarıyla bitirdiğiniz taktirde katıldığınız süreye ölçüsünde sertifika, yüksek sertifika ya da diploma alırsınız.

Bu programların ana amacı meslek bilginizi yabancı dilinizle beraber yurt dışında geliştirmek ve doğru programlarla uluslararası bir ortamda staj ya da iş deneyimi kazanarak kariyeriniz için önemli adımlar atmanıza olanak sağlamaktır.

Üniversiteden yeni mezun kişilerin çoğu gerek iş hayatına daha donanımlı hazırlanmak için gerekse de iş başvurusu sırasında ön sıralara geçmek için diploma ve sertifika programlarını tercih ediyor. Yüksek lisans için yeterli zamanı ya da bütçesi olmayan öğrenciler için ideal bir seçenek olan bu programlar kısa sürede belirli bir alanda uzmanlaşmanızı ve sizin sektörün içinden pratik bilgiler elde etmenizi sağlayacak. İşletme, pazarlama, finans, yönetim, uluslararası ticaret, moda, aşçılık, turizm, bilişim gibi alanlarda sertifika ve diploma programlarımız mevcuttur.

Programa kimler katılabilir?

  • » Üniversite öğrencileri ( kısa dönemli programlar için )
  • » İş dünyasına adım atmaya hazırlanan üniversite mezunları
  • » Yüksek lisans mezunları
  • » Mesleki bilgisini arttırmak isteyen profesyoneller
  • » Yöneticiler
  • » Şirket Sahipleri
  • » Belli bir alanda kendini geliştirmek isteyen lise mezunları
  • » Yüksek kariyer beklentisi olan ve CV sini zenginleştirmek isteyen yeni mezunlar

Programlara katılım koşulları nelerdir?

Sertifika programına katılabilmek için en az orta düzeyde İngilizce bilmek ve lise yada üniversite mezunu olmak gerekmektedir. Eğitim almak istediğiniz kuruma göre programlara kabul şartları değişmektedir. Çoğu okul TOEFL 213 (IBT 79-80), TOEIC 760, IELTS 6.0-6.5 veya Cambridge sınav skorlarını kabul etmektedir. Yeterli seviyede İngilizce bilgisi olmayanlar tercih ettikleri sertifika yada diploma programından önce dil eğitimlerini de aynı okulda alabilme şansına sahip olabilmektedirler.

Sertifika Programları ne kadar sürmektedir?

Programlar en az 1, en fazla 12 ay sürmektedir. Bazı okullarda 3 ay ve üzerindeki kurslar “yüksek sertifika” veya “diploma” adı altında verilmektedir. Ayrıca birçok okul, program sonrası maaşlı yada maaşsız staj olanağı sağladığı için, yurtdışı iş tecrübesi kazanarak kendinizi daha fazla geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Programlara ne zaman başvuru yapılmalıdır?

Tercih ettiğiniz programın başlangıç tarihinden en az 6 hafta önce başvurunuzu yapmanızı tavsiye ederiz. Bunun yanında bazı okullarda, gidilen ülkenin vize prosedür sürecine de göz önüne alınarak, program başlangıç tarihinden en az 8-10 hafta önce Coach Education işlemlerinizi başlatmış olmanız gerekmektedir. Okullara göre program başlangıç ve başvuru tarihleri için e-mail veya ofislerimiz aracılığıyla Coach Education danışmanlarıyla irtibata geçmenizi öneririz.

Konaklama

Coach Education olarak size en iyi hizmeti sunabilmek için sürekli çalışıyoruz. Siz kariyer ve gelecek beklentilerinize uygun programa karar veriyorsunuz biz geriye kalan tüm işlemleri sizin için ücretsiz olarak organize ediyoruz. Coach Education olarak yurtdışında sertifika veya diploma programlarımıza başvuran adaylar için konaklama, uçak bileti, havaalanı karşılaması ve sağlık sigortası gibi tüm taleplerinizi gerçekleştiriyoruz. Sertifika ve diploma programlarımızda konaklama alternatifleri aile yanı, öğrenci yurdu veya otel olarak sizin tercihinize göre ayarlanmaktadır. Konaklama hakkında daha fazla bilgiyi konaklama seçenekleri başlığı altında bulabilirsiniz.

Sertifika programlarını Masterdan ayıran özellikler nelerdir?

Sertifika programları Master eğitiminden daha kısa süreli ve daha ekonomik olduğu için son yıllarda öğrenciler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Sertifika programında da belli bir alanda uzmanlaşma ve bireysel gelişim amaçlı eğitim verilmektedir.

Sertifika programları kabullerinde, master kabullerinde olduğu gibi belli bir not ortalaması yada iş deneyimi şartı aranmamaktadır. Dolayısıyla daha hızlı kabul alma imkanı ve okulun kontenjanı limitinde kesin kayıt garantisi bulunmaktadır.

Üniversiteler Master eğitimi için lisans derecenize artı olarak akademik sınavlardan (GRE,GMAT) iyi skorlar almanızı beklenirken, sertifika ve diploma programlarında böyle bir başvuru ve kabul koşulu yoktur.

Master başvuruları için, sertifika programlarına göre daha iyi derecelerde İngilizce bilgisi ve sınav skorları aranmaktadır fakat sertifika ve diploma programlarının aradığı dil yeterlilik düzeyi daha düşüktür