Eğitim: Yaşam boyu süren,
geri dönüşü en yüksek yatırımınızdır.

Yurt Dışı Yaz Okulları

Koç Eğitim » Akademik Danışmanlık » Yurt Dışı Yaz Okulları

Yaz okulu ile kastedilen temelde “dil okulları” başlığında sunduğumuz programlarımıza büyük ölçüde benzerlik göstermektedir. Ayrıldığı nokta ise yaz okullarının genelde 8-18 yaş arası genç yaştaki öğrencilere sunulan dil eğitiminin de yanı sıra sportif, sanatsal ve gezi amaçlı sosyal etkinlik ve aktivitelerin de bulunmasıdır. Yaz tatili kurslarının en önemli özelliği eğitim ve tatil amaçlı düzenleniyor olmasıdır. Sabah saatlerinde dil eğitimi alan öğrenciler, öğleden sonraları okulun öğrenciler için organize ettiği çeşitli gezilere, sosyal, sportif ve kültürel aktivitelere katılır. Bu şekilde, öğrencilerin diğer ülkelerden gelen yaşıtlarıyla kaynaşarak, sınıfta öğrendiklerini pratik olarak pekiştirmeleri ve hoşça vakit geçirmeleri amaçlanır. Ayrıca farklı kültürleri tanıma ve insan ilişkilerini geliştirme fırsatına sahip olurlar.

Yaz okulu programları ile vaat ettiğimiz şey, 18 yaş altı çocuklarımızın keyifli bir tatil yaparken yabancı dillerini geliştirebilecekleri, gittikleri ülkenin kültürüne ilişkin bir fikir sahibi olabilecekleri bir tecrübe yaşamaları.

Yaz okulu programlarımızda aile yanı konaklama ve yurt seçenekleri mevcuttur. Her iki konaklama biçiminin de belirli açılardan olumlu ve olumsuz yanları olabileceğini düşünüyoruz. Olumlu ve olumsuz yanlar, konaklama biçiminin kendisinden kaynaklanmıyor, bu konaklama biçiminin öğrenciye ne kadar uygun olup olmadığına göre değişiklik gösteriyor. Bu yüzden konaklama tercihini yaparken öğrencinin isteklerini ve hatta mizacını göz önünde bulundurarak doğru tercihi yapmasına yardımcı oluyoruz.