Eğitim: Yaşam boyu süren,
geri dönüşü en yüksek yatırımınızdır.

Yurt Dışı Üniversiteler

Koç Eğitim » Akademik Danışmanlık » Yurt Dışı Üniversiteler

Coach Education, kariyerinde emin adımlarla ilerlemek için yurt dışında eğitim almaya karar veren öğrencilerimizin istekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda lisans ve yüksek lisans eğitimlerinde doğru tercihleri yapabilmelerini ve bu eğitimi en iyi şekilde devam ettirebilmelerini sağlamak adına üniversitelere başvuru ve kayıt süreçlerinde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Coach Education, danışmanlık hizmeti verdiği öğrencinin söz konusu eğitim kurumunun kabul şartlarına uygun olması durumunda, öğrencinin okula başvuru, niyet mektubu yazılması, gerekli referans mektuplarının hazırlanması, kayıt, vize prosedürleri esnasındaki evrak takibi ve konaklama ile ilgili tüm hizmetleri ücretsiz olarak vermektedir.

Öğrenci, başvurduğu bölüm için istenen çeşitli dereceleri ve dil seviyesini asgari ölçüde yerine getirmesi durumunda, üniversitenin istenilen bölümüne ‘şartsız kabul’ ile yerleştirilebilmektedir. Öğrenci, üniversitenin tüm akademik şartlarını yerine getirdiği, ancak dil şartını yerine getiremediği durumlarda ise ‘şartlı kabul’ ile uygun dil programına yerleştirilmektedir. Böylece öğrenci, akademik dönem başlayıncaya kadar okulun şart koştuğu dil seviyesini kanıtlayan bir sınav derecesi elde ettiği taktirde eğitimine hiç ara vermeden başlayabilir.

Dil öğrenimi için daha uzun bir süreye ihtiyaç duyulması ya da üniversitenin akademik şartlarının yerine getirilememesi durumunda öğrencinin kaydı, öncelikle gitmek istediği ülkedeki üniversiteye yerleştirme hizmeti sunan kolej ya da dil okullarına yapılır. Üniversiteler tarafından tanınan bu programlarda öğrenci, başarı sağladığı taktirde üniversiteye direkt geçiş imkanı kazanmış olur.

Öğrenci bu eğitimi aldığı süre içerisinde çeşitli üniversiteleri gözlemleme fırsatı yakalayarak, hedeflerine en uygun programı seçebilir.

Coach Education olarak, sunduğumuz tüm yurt dışı eğitim hizmetlerinin arasında yurt dışında üniversite eğitimi almak isteyen öğrencilerimize sunduğumuz hizmeti özellikle önemsiyoruz. Eğitim danışmanlığı işinde yüksek öğrenim alanında sunulan danışmanlık hizmetinin ciddiyetinin farkındayız ve öğrencilerimize bu bilinçte hizmet sunmayı hedefliyoruz.

En iyi dünya üniversitelerini buradan inceyelebilirsiniz.